Jak získat zpět ukradenou facebookovou stránku?

20 Říj, 2020 | 0 komentářů

Sociální sítě mají velký vliv na úspěšnost našeho podnikání. S jejich zvyšující se popularitou ale musíme čím dál častěji řešit problémy, jako je ukradený Facebook, nebo ukradený účet na Instagramu. Jak v takové chvíli postupovat a co dělat, aby se vám to v ideálním případě vůbec nestalo si povíme v dnešním článku.

Při správě sociálních sítí je (podobně, jako třeba u internetového a mobilního bankovnictví) extrémně důležité hlídat bezpečnost. Bohatě stačí návštěva jedné jediné pochybné stránky, kliknutí na falešný odkaz nebo stáhnutí nevinně se tvářící aplikace a najednou máte hacknutý Instagram a odstavený Facebook.

Co s tím?

Jak postupovat po odepření přístupu k účtu

Pokud se ještě nic zásadního nestalo, ale máte obavu, že kvůli nějaké aplikaci, nebo neuvážené akci jsou vaše sociální sítě v ohrožení, spojte se s FB podporou a informujte ji o podezření, že je váš účet ohrožen. V této sekci si prohlédnete poslední aktivitu, přihlášení a získáte příležitost změnit heslo.

Pokud jste najednou ztratili přístup ke své Facebookové stránce (a včas nedokázal zasáhnout ani další z adminů, který by vás nezvaného návštěvníka pohotově zbavil, aniž by byl sám vymazán), jděte do Centra nápovědy, vyberte sekci Nahlášení potíží s FB stránkami, okopírujte její URL, popište problém a přidejte snímek obrazovky. Více znalí se s anglicky hovořící podporou spolehlivě spojí i přes Business Manager. (Připravte se ale na spoustu dokazování, že vaše stránka je opravdu vaše.)

Účinná prevence

Ať už jde o Facebook, nebo Instagram (který mu patří), v obou případech se alespoň občas věnujte prevenci. V první řadě mějte na obou platformách jiné heslo. Aby nebylo prolomitelné, nemělo by jít o triviální 123456, nebo o vaše jméno, ale o kombinaci malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků. Heslo, ani jiné přístupové údaje nikdy nedávejte z ruky. Taky se nepřihlašujte na potenciálně nebezpečných zařízeních. (Počítač v knihovně, ve škole…)

V žádném případě neklikejte na podezřelé stránky, nebo URL adresy v e-mailech. Nenechte se nachytat ani na podvržené zprávy, které se ve vás snaží vzbudit přesvědčení, že pocházejí od skutečné podpory. (Na obou sítích můžete v sekci zabezpečení ověřit, jaké e-maily vám v poslední době odešly. Díky tomu si můžete ověřit jejich pravost.) Čas od času zkontrolujte historii přihlášení (lze z ní odebrat podezřelá, nebo zastaralá zařízení). Neignorujte ani e-maily o přihlášení, které vám přijdou na e-mail. (V takovém případě zvyšte i jeho bezpečnost, protože hrozí, že byla prolomena.) A nakonec, všude mějte dvoufázové ověření přes SMS

Pokud řešíte potíže s odcizenou FB stránkou, či Instagramem, nebo obě sociální sítě potřebujete po útoku vybudovat znovu, napište mi a já vám s tím mile ráda pomůžu.

Chci zpět svoji stránku!