Jakou velikost obrázku použít pro Facebook a Instagram?

11 Kvě, 2020 | 0 komentářů

Facebook a neustále se měnící rozměry

Spravovat facebookovou stránku je jedno velké dobrodružství. Facebook se neustále proměňuje a když už konečně máte pod alespoň trošku pod palcem reklamu a organický dosah příspěvků, zjistíte, že se zase změnila velikost úvodní fotografie nebo se profilová fotografie zobrazuje úplně jinak než včera.

Pokud nyní chcete novou úvodní fotografii, volte velikost 828 x 315 px. Nahrání profilové fotografie je nejlepší v rozměru 180 x 180 px, který se zobrazuje zmenšený na 160 x 160 px. Berte ale v zřetel, že tyto dva obrázky se oproti osobním profilům navzájem neprolínají a profilová fotografie se u příspěvku upraví ze čtverce do kruhu.

Uff, tak základní fotografie za námi a co tedy ty příspěvky? Základní formát pro příspěvky je 940 x 788 px.

Facebook a reklama

Jo jo, je to alchymie a aby toho nebylo ještě málo máme zde různé velikosti pro každý typ reklamy ;-).

Pokud vytváříte reklamu pro získání fanoušků Vaší facebookové stránky, tak tato fotografie by měla mít rozměry 1200 x 444 px. Další rozměr je v případě fotografie, u které je Vaším cílem, aby přišli uživatelé Facebooku přímo na webovou stránku. Tato fotografie je v rozměru 1200 x 628 px. Pokud chcete ukázat své produkty, vytvořte jejich vizualizaci v rozměru 600 x 600 px.

Instagram má jiný rozměr?

Máte super příspěvek na na Facebooku, který má spousty likes, sdílení i komentářů. Tak Vás napadne jej sdílet i na Instagram. Ano, lze to , ale pokud chcete, aby fotografie byla v top kvalitě využijte rozměr 1080 x 1080 px.

Mimochodem, vytvářet příspěvky pro jednu sociální sít a “pouze” je sdílet na ty další není úplně ten nejlepší krok. Ptáte se proč? Přečtěte si náš další článek.

A pokud se Vás nechce stále bádat a hledat, který rozměr je potřeba, kontaktujte nás a my máme všechny rozměry v malíku.

Chci správnou velikost obrázku