Mark Zuckerberg si koupil nové bačkory

Markovi i tentokrát šla dobrá karta

Mark se vydal na nákup a kromě nových bačkor, které má v oblibě, si do košíčku přihodil i malinkatý ostrůvek na havajských ostrovech. Zaplatil za něj zhruba 100 miliónů amerických dolarů a konečně může v klidu surfovat na Facebooku. 🙂 (celý článek)

Potom se vydal do Číny přemluvit místní pohlaváry o výhodách sociálních sítí a přitom si odskočil i na Pekingskou univerzitu, kde předvedl svoji skvělou čínštinu. Tak za toto, beze srandy, má u mě palec nahoru. (celý článek)

Marka určitě potěšila i zpráva o tom, že se stal skokanem roku v žebříčku amerických miliardářů. Poskočil na 11. místo s majetkem v hodnotě 34 miliard amerických dolarů. S tím už bude možné na novém ostrově udělat pořádnou party.

Aby svůj majetek i nadále rozmnožoval, rozhodl se, že dopraví internet i do třetího světa. Asi aby měl kdo klikat na reklamy, když nás to tu baví stále méně.

Zvažuje, že by tam mohl internet dotáhnout pomocí dronů. To jsou ty létající bezpilotní srandy, prý velké jako Boeing 747. (celý článek)

Kromě internetu do třetího světa testuje bankovní transakce pomocí Facebooku. Princip je jednoduchý. Uložíte si čísla karet a účtů u Marka v databázi a potom si už jen vyberete někoho ze svých přátel a pošlete mu prašulky na účet. (celý článek)

Máme tu i jednu virovou zprávu. Kromě eboly, na jejíž léčbu Mark poslal 25 milionů amerických dolarů, se na Facebooku objevila aplikace „Facebook Color Changer“. Jednoduchá rada na závěr. Neklikat a neinstalovat. (celý článek)

Mimochodem na Facebooku může kromě Marka vydělat nějaké ty dolárky i vaše firma. Víc v sekci „Služby„.